Vstupte do stínů!

Minule jste se dozvěděli něco o adaptačním plánu, tentokrát se podíváme na jeden postup, který je v naší společnosti jeho běžnou součástí.

Jmenuje se stínování – Shadowing. Tentokrát ale není řeč o technice kresby, ale o stínování pracovních úkonů zkušenějšího kolegy. Není to nic nového a objevného, ale mnohdy se zapomíná na to, jak je tento jednoduchý postup přínosný. Všichni jsme asi zažili situaci, minimálně v dětství, že jsme se něco naučili „okoukáním“. Sledováním někoho, kdo danou činnost prováděl už mnohokrát a možná si přidal i zlepšovák, který mu ji usnadňuje.

Podobně se dá tohoto principu použít i v zaměstnání. A to nejen v případě, že chcete zaučit firemního nováčka, ale i v případě kolegy toužícím po služebnímu postupu, nebo pokud chcete seznámit uchazeče o zaměstnání s tím, jak to u Vás chodí.

Na co byste měli při zařazení stínování do svého adaptačního plánu myslet?
  • Seznamte stávající zaměstnance s tím, že mají nováčkovi něco ukázat. Nic neodradí tak jako otrávený obličej stínovaného, který musí dělat zase něco navíc.
  • Připravte pro stínujícího alespoň židli – přizpůsobte prostředí.
  • Naplánujte mu den, nechte ho, aby si i oddychl. Dávno jsme odvykli školním lavicím, kde jsme běžně trávili 5-8 hodin. A i tam byla malá a velká přestávka 😉
Vězte, že stínování je zajímavým zdrojem informací i pro firmu. O tom zase někdy příště.

Tak co, využíváte u vás stínování? Stínovali jste, nebo byli stínováni? Jaké jsou vaše zkušenosti?
Své náměty můžete sdílet na FB a Li.

Kontaktujte nás

+420 542 213 076 bp@bp.cz Kontaktní formulář

Naši klienti