Nový zaměstnanec (a nejen on) je jako rostlina...

Každý zaměstnavatel by rád přijal vždy takového člověka, který je schopen se rychle učit a rychle adaptovat. V některých firmách nemají čas zaškolovat a učit nové zaměstnance. Často slyším: „my je hodíme do vody a „plav“- buď poplave nebo se utopí“. Ono, u zkušených kandidátů se očekává, že své problematice rozumí a že není potřeba se jim zvláště věnovat, přesto si myslím, že i v těchto případech je adaptace nutná.

Lidé jsou různí a tak různě reagují na nové podněty, nové kolegy, nové prostředí. Někomu to trvá déle, někomu rychleji. Pokud chceme, aby zaměstnanec začal brzy pracovat efektivně, musíme se mu náležitě věnovat. Čím dříve se do všeho dostane (procesy, vztahy, zákazníci, systém apod.), tím dříve přece bude podávat kvalitnější výkon, nemyslíte? 

Adaptace nových členů se dá dnes dělat mnoha zajímavými způsoby. Pokud má firma v budgetu dostatek financí, může si s procesem adaptace krásně vyhrát. Taková firma, pak určitě stoupne v očích nových zaměstnanců a podpoří tak i jejich loajalitu.
 

~Bára Kusová~

Kontaktujte nás

+420 542 213 076 bp@bp.cz Kontaktní formulář

Naši klienti